Powiat Wałecki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu

ogłasza nabór Uczestników do Projektu

pn. „PRZYSTAŃ WAŁCZ”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Oś priorytetowa VII Włączenie społeczne,

Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

 

 

Realizatorem Projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu.

Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji zostały podane w Regulaminie Rekrutacji.

 

Celem projektu jest realizacja kompleksowej i interwencyjnej pomocy dla 250 osób uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br. (w tym dzieci) mającej na celu wspieranie procesu ich ochrony na terenie Polski i integracji w szczególności w zakresie: zapewniania pomocy prawnej, psychologicznej, doradztwo zawodowe, zatrudnienia osoby posługującej się językiem ukraińskim/tłumacza, zapewnienia asystenta integracyjnego opracowującego indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającej w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego, organizowania i finansowania kursów lub innych form kształcenia, w tym nauki języka polskiego, organizacja opieki nad dzieckiem i młodzieżą, osobą wymagającą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zajęcia i warsztaty integracyjne oraz wsparcie socjalno-bytowe w postaci bonów.

 

Okres realizacji projektu od 01.06.2022 do 31.05.2023 r.

 

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

 

Rekrutacja do projektu jest otwarta i powszechna – decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy złożyć w siedzibie PCPR w Wałcz, przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 54 – punkt doradczy.

O udział w Projekcie mogą ubiegać się osoby uciekające przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br., które wpisują się w definicję osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym z powodu zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej. Zakwalifikowanie do udziału w projekcie oraz poszczególnych formach wsparcia będzie następowało na podstawie dokumentu potwierdzającego nadanie nr PESEL w trybie specjalnym oraz oświadczenia o przebywaniu na terenie powiatu wałeckiego. W przypadku osób nieposiadających nr PESEL dokumentem kwalifikującym do projektu będzie zaświadczenie o objęciu ochroną czasową wystawione przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.